Pečená nadívaná kachna

Suroviny: 1 málo tučná kachna, 300 – 400 g libového vepřového masa (podle velikosti kachny), 2 rohlíky od předchozího dne, ¾ šálku mléka (1 ½ dl), 100 g slaniny, kachní játra, 2 vejce, 1 stroužek česneku, sůl, pepř, špetka mletého nového koření, trochu strouhané citronové kůry

 

Postup: Příprava náplně: maso s játry na strojku dvakrát umeleme, strojkem protlačíme v mléce namočené na plátky nakrájené vymačkané rohlíky. Přidáme na drobno nakrájenou slaninu, do pěny ušlehané vejce, česnek se solí, koření a citronovou kůru. Vše dobře promícháme.

     Příprava kachny: z vykuchané kachny odkrojíme v kloubu křídla, odřízneme nohy, vykrojíme krk a kůži můžeme ponechat. Pak kachnu na hřbetě rozřízneme a ostrým nožem opatrně oddělíme maso od kostry. Nesmíme porušit maso ani kůži. Takto vzniklý plát posolíme, naplníme nádivkou a zašijeme. Převážeme ještě motouzem do tvaru válečku tak, že klademe smyčky motouzu hustě vedle sebe. Povrch posolíme, vložíme na pekáč a mírně podlijeme. Při pečení kachnu často obracíme a poléváme vypečenou šťávou. Jakmile je kachna měkká, zahustíme šťávu lžičkou mouky a kouskem másla a povaříme.

     Příloha: jemný knedlík, bramborový knedlík, salát z červeného nebo dušeného červeného zelí s jablky. Zbytek podáváme na studeno s francouzským zeleninovým salátem nebo okurkovým salátem smíchaným s rajčaty a paprikami.